Styrelsen

Ordförande, underhåll, brandskyddsansvarig
Johan Nyqvist, Rrv 153, 073-599 61 96
ordforande@riksradsvagen.se

Kassör
André Gottfridsson, Rrv 56, 073-953 27 91
kassor@riksradsvagen.se

Sekreterare, kommunikation
Pär Sandberg, Rrv 81, 070-594 18 28
sekreterare@riksradsvagen.se

Reparationer, förvaltarkontakt, hyresgäster
Helena Wintgren, Rrv 139
reparationer@riksradsvagen.se

Utemiljö, sopor, snöröjning
Margreth Dahlqvist, Rrv 173,
utemiljo@riksradsvagen.se

Vatten, avlopp (stambytet)
Mattias Wiberg, Rrv 76, 070-459 08 98
vatten@riksradsvagen.se

Tak, hållbarhetsansvarig
David Wiberg, Rrv 83
tak@riksradsvagen.se

Ventilation och värme, skadedjur
Anna Hjalmarsson, Rrv 179
ventilation@riksradsvagen.se

Fasader, fönster, balkonger
Roberth  Adebahr, Rrv 66, 076-251 58 89
fasader@riksradsvagen.se

Vägar, asfalt, murar, parkering & laddstolpar
Jonas Eklöf, Rrv 201
asfalt@riksradsvagen.se

Valberedning

Charlotte Rydahl, Rrv 51
Jonas Ekwall, Rrv 97
Majken Mossberg, Rrv 35
Martin Misgeld, Rrv 133
Johan Nyqvist, Rrv 15
Peter Wåhlin, Rrv 73

valberedning@riksradsvagen.se

Din borättsekonomi

För frågor kring månadsavgift, pantsättningar samt upplåtelseavtal vänder du dig till SBC, vår ekonomiske förvaltare.
SBC:s hemsida
Kundtjänst: 0771-722 722
E-post: kundtjanst@sbc.se

Från jan 2023 har SBC lagt om sin hemsida/portal. Den app som fanns tidigare (VårBrf) är borttagen och hemsidan är i stället mobilanpassad  och öppnas direkt i webbläsaren, oavsett det är på datorn, i telefon eller padda. Inloggning sker, som tidigare, med mobilt bankid.
Här kan du se uppgifter om ditt hus/lägenhet, avier, göra felanmälan, mm. I menyn, under ditt namn, finns Inställningar – lägg gärna in kontaktuppgifter.

Utdrag ur lägenhetsförteckningen (lägenhetsregistret, lägenhetsutdrag)
Kontakta SBC via mejl till kundtjänst.
Eller
På SBC:s kundtjänstsida. Skrolla ner på sidan, kryssa i att du vill ha ”Utdrag ur lägenhetsförteckningen” och fyll i dina uppgifter.